Gipszkarton válaszfalak építése

A gipszkarton előnyei, hogy gyorsan szerelhető, viszonylag olcsó alapanyag, egyszerűen lehet szerelni, és mögötte könnyen le lehet fektetni az elektromos szerelvényeket, a hő- és hangszigetelő anyagokat.Díszítő elemként is alkalmazható.
A gipszkartont fémvázra vagy favázra lehet szerelni, rögzíthető gipszkarton csavarral, ragaszthatjuk vakolatra gipszkarton ragasztóval vagy közvetlenül téglafalhoz. Gipszkartonból építhetőek válaszfalak, álmenyezetek, rejtett világítások.

 

Ha profi gipszkarton szerelő szakemberre szeretné bizni a munkát: Tekintse meg gipszkartonozási áraikat, munkadíjainkat itt

 

1. Válaszfalak kitűzése, az építmény készültségi foka:

A falakat a kész padlóra abban az esetben lehet elhelyezni, ha biztosítottak azok a feltételek, amelyek megakadályozzák a padló megrongálódását, illetve a hangterjedést.

2. Vázszerkezet horganyzott acélprofilokból
A válaszfal vázát az alábbi összetevők alkotják:

  • vízszintes “vezető” UW profilok,
  • függőleges CW profilok.

A CW profilokon H-alakú bemetszések találhatók, melyek az elektromos vagy egyéb installációs vezetékek átvezetésére szolgálnak. A CW profilok rövidítésénél törekedjünk arra, hogy a H-alakú bemetszéseket legalább a profil egyik vége közelében megőrizzük. gipszkarton falazás árak
A válaszfal határoló profiljaira (vízszintes UW profilok és függőleges CW profilok) az elhelyezésüket megelőzően öntapadó csatlakozó szivacscsíkot ragasztunk, majd a profilokat mûanyag beütő dübelek, vagy más egyéb alkalmas rögzítő eszközök segítségével (a csatlakozó szerkezet típusának megfelelően) a csatlakozó szerkezetekhez rögzítjük.
A válaszfal mennyezethez történő csatlakoztatását csúzszókapcsolat kialakításával kell megoldani. Az UW profilok alá megfelelő számú gipszkarton csíkot szükséges elhelyezni (a falborító lapok és a födémszerkezet közötti hézagok kitakarására, tűzvédelmi illetve akusztikai elvárások miatt).

Függőleges profilok szerelése
A vízszintes UW profilok közé függőleges CW (bizonyos esetekben UA) profilokat helyezünk el. A CW profilok hosszát úgy kell megválasztani, hogy amikor a CW profilt belehelyezzük az alsó UW profilba, a CW profil felső vége min. 20mm -t csússzon be a felső profilba. (Ennek a feltételnek nagy jelentősége van a teherhordó födém lehajlásának kompenzálásánál, tekintettel a válaszfal független dilatációjára). A függőleges profilok sűrűségét a falborító lapok mérete határozza meg, azonban max. 625mm lehet. A függőleges profilok helyét csak a falborítás szerelése során szabad véglegesíteni. A CW profilokat úgy helyezzük el, hogy szárai a szerelés irányába nézzenek. A CW profilokat nem rögzítjük az UW profilokhoz (csak könnyedén becsúsztatjuk őket). Ha a CW profilok az installációk vezetését elősegítő H nyílással készültek, a profilok elhelyezése során törekedni kell arra, hogy ezek a nyílások közel egy magasságban legyenek. Amennyiben a válaszfalban további vezetékeket (pl. vízvezeték) szükséges vezetni, a CW profilokon, ott a helyszínen is alakíthatunk ki nyílásokat. ki nyílásokat.

A vázoszlopok szabályairó és a gipszkarton szigeteléséről:
Olvasson tovább itt...